Anglicko – české Phrasecards

– zatím nejoblíbenější pomůcka našich studentů, každá krabička obsahuje 52 běžných hovorových frází, které byly vybrány buď proto, že v nich čeští studenti v přímém překladu dělají opakovaně chyby nebo proto, že se často používají při mluvení a studenti by je měli mít v hlavě hned „po ruce“, aby o nich nemuseli přemýšlet. K dispozici 4 krabičky obecné angličtiny bez ohledu na úroveň studentů (přibližně od úrovně A1 – B2) a 1 krabička obchodní angličtiny, ve které studenti najdou nedůležitější fráze pro komunikaci na schůzkách a mailovou a telefonickou komunikaci.

Stáhněte si zdarma audio nahrávky k jednotlivým krabičkám: Phrasecards 1, Phrasecards 2, Phrasecards 3, Workphrases.

Německo – české Phrasenkarten – obdoba těch anglických, s rozdílem toho, že máme 3 krabičky všeobecné němčiny a 1 krabičku Arbeit und Reise, která se zaměřuje na cestování a práci v Německu.

Chunker – pomáhá dětem tvořit správně anglické věty hravou a vtipnou formou. Krabice obsahuje dvě sady a každá sada obsahuje 3 kostky, které pokaždé když jsou hozeny, fixují nenásilně do paměti správný pořádek slov v anglické větě. Pomůcka podporuje fantazii a s pomocí humorných vět zároveň  ukotví v paměti slovní spojení, která k sobě v angličtině patří a to nenásilnou formou. Příjemně a užitečně strávený čas rodičů s dětmi od 7 do 11 let. Součástí i slovníček a instrukce, jak hru nejlépe využít.

Kids speaking English – učebnice pro děti od 10 do 12 let. Naše osnova, ze které vychází, staví na praktickém využití angličtiny a slovní zásobě, kterou by děti tohoto věku chtěly a mohly v konkrétních situacích např. na dovolené využít. Umět si nakoupit, seznámit se s dětmi podobného věku, orientovat se ve městě nebo dát někomu radu apod. Má české kulturní pozadí a bere v úvahu specifické potíže právě českých studentů při používání jazyka. Knihu je možné využít v jazykových školách nebo základních, je vhodná i pro domácí samostudium.

Picture stories – jsou příběhy z českého prostředí vyprávěné přirozenou angličtinou, která se zaměřuje hlavně na procvičování pravidelných i nepravidelných sloves v minulém čase (pro úroveň A1 – A2) ať už pro děti, mládež nebo hravější dospělé. Jde o inovativní způsob výuky „přímo od obrazu ke slovu“ v celých větách a snaží se eliminovat typické chyby českých studentů a „Czenglish“ velmi přirozeným způsobem. V balíčku vždy verze pro učitele: tedy jedna věta příběhu se rovná jednomu obrázku + komiksová verze celého příběhu pro studenty s vizuální pamětí. Soubor příběhů je skvělou pomůckou pro výuku v jazykových školách i jako doplněk k učebnicím pro běžné základní či střední školy. Součástí souboru příběhů jsou instrukce i nápady, jak materiály využívat a zábavně procvičovat minulé časy sloves.

Teach Teach Taught – soubor různých doplňkových aktivit a cvičení hlavně pro mládež ve věku 12 – 17 let úrovně A2 – B1 vhodné pro jazykové školy nebo jako doplňkový materiál pro základní či střední školy.